Wizyty w świetlicach środowiskowych

W dniu 4. lutego 2009 roku w świetlicach na ul. Stachiewicza i ul. Szlachtowskiego miała miejsce podróż do Olimpic National Park w Ameryce Północnej. 

Poprzez pokaz slajdów i udostępnienie sprzętu turystycznego pani Karolina Kwiecień (zdjęcie powyżej) z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana z Klub Młodego Podróżnika „Okno na świat” zabrała dzieci w pełną przygód i ciekawych informacji wędrówkę pod tytułem: „Złapać świstaka czyli przygoda w Ameryce”.

Pani Karolina do Ameryki pojechała po przygodę. Zobaczyła tam piękne góry oraz świstaki: małe, puchate zwierzątka, które przesypiają w norach większą cześć swojego życia. Co robią kiedy nie śpią i jak podróżuje się po dzikiej krainie lwów śnieżnych i niedźwiedzi opowiedziała przy pomocy różnorodnych zdjęć i nagranych odgłosów zwierząt. Pokaz co chwile był przerywany różnymi pytaniami dzieci, np.: „Czy można pogłaskać ursona?” lub „Czy świstaki lubią cukierki?”.

Po pokazie mali podróżnicy rozłożyli turystyczny namiot i kierując się kompasem, światłem latarki i zmysłem odkrywcy zwiedzali zakamarki korytarzy szkolnych. 

Po skończonej zabawie i zebraniu autografów od pani Karoliny, dzieci z głowami pełnymi podróżniczych pomysłów ruszyły na podbój świata.