SOS rok akad. 2021/22

SOS - rok akademicki 2021/22

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że projekt SOS – Społeczna Odpowiedzialność Studentów obchodzi w tym roku swoje piętnastolecie! 15 lat b 25.06 dzieciaki z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odwiedziły nas na kampusie! To był niezapomniany dzień gier, zabaw i warsztatów. Karate, Jujitsu, piłka nożna, sztuczki karciane, malowanie buziek, warsztaty z języka ukraińskiego, warsztaty bajkoterapii, zabawy muzyczne i gra terenowa. Tyle atrakcji w ciągu jednego dnia!

Współpraca pomiędzy Katedrą Zarządzania Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Krakowie  trwa nieprzerwalnie od 2007 roku. Pomysł na ten projekt zrodził się z rozmów Śp. Pana Prof. dr hab. Janusza Teczke z dr Moniką Sady. Pan Profesor zawsze uważał, że studenci mają w życiu wiele szczęścia, że mają okazję studiować i ich powinnością powinno być dzielenie się z innymi.

 

Celem tego projektu stało się zatem zaangażowanie studentów w działalność pozauczelnianą, pokazanie, że ważne jest to, jak pomagamy innym i jak dzięki temu rozwijamy swoją wrażliwość i umiejętności. Ma on uzmysłowić studentom potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi oraz umożliwić zaangażowanie się w społeczne aspekty życia.

 

Dzięki mini programom edukacyjnym, grom i zabawom, studenci pokazują dzieciom, że warto być wrażliwym na potrzeby innych, rozwijać siebie i dążyć do spełnienia marzeń. Chcemy także zachęcić dzieci do nauki i podjęcia studiów w przyszłości. Umożliwiamy dzieciom poznanie atmosfery panującej na uczelniach wyższych, pokazujemy, że życie studenckie, oprócz czasu poświęconego na naukę czy imprezy jest ciekawe, radosne, rozwijające horyzonty i pełne przygód.

I w tym roku nie zawiedliśmy oczekiwań dzieci, organizując wspaniałe warsztaty, gry i zabawy, których nie bylibyśmy w stanie zorganizować bez naszych sponsorów: 

 

Równie ogromne podziękowania należą się studentom i absolwentom związanym z Katedrą Zarządzania Międzynarodowego za ogrom pracy, wspaniałą energię, wielkie serca i ogromne zaangażowanie! 

Absolwenci: Kinga Staśto, Edyta Wiencek, Karolina Długosz, Sebastian Kruszewski, Paweł Biniarz – cudownie, że nie zapominacie o nas i że zawsze możemy na Was liczyć! <3 

Studenci: Nina Jakubowska, Roxana Drab, Mateusz Gądor, Kamila Dudek, Oktawia Kinel, Aleksandra Kolano, Natalia Brożek, Yelyzaveta Stryzhak, Daria Zvarich, Veronika Chorna, Karina Łukuć, Paweł Całus, Magdalena Opach, Zakhar Pranovich – jesteście wspaniali! Zrobiliście kawał świetnej roboty i zalaliście nas pozytywną energią!

Chór Dominanta w składzie: Aleksandra Karp, Agata Salata, Justyna Krzyżanowska, Anna Gicala.

Zaczytani.org w składzie: Monika Goc, Dorota Głód, Urszula Woźnik, nasze absolwentki: Magdalena Mrowiec i  Agnieszka Kuś oraz Agnieszka Żak

Nasi SOSowi fotografowie: Bartosz Wasilewski, Konrad Juszczak

Przedstawicielki Katedry Zarządzania Międzynarodowego: dr Monika Sady, dr Agnieszka Żak, dr Monika Ziółko

I oczywiście… wielkie podziękowania dla wspaniałych Pań Pedagożek oraz dzieciaków z TPD! Z Wami zawsze wspaniale się bawimy! Dziękujemy! 😊