SOS – rok akad. 2017/18

Tegoroczne lato, które nadeszło wcześniej niż zwykle, rozgrzało apetyty najmłodszych na myśl o zbliżających się wakacjach. Dzięki studentom, absolwentom i pracownikom Katedry Zarządzania Międzynarodowego, dzieciaki z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD) poznały ich przedsmak na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jak co roku, niemal 40 dzieciaków z czterech świetlic środowiskowych TPD gościło w murach naszej Uczelni w ramach XI edycji akcji SOS – Społeczna Odpowiedzialność Studentów.

Całość programu przygotowali studenci i absolwenci kierunku Logistyka Międzynarodowa oraz specjalności Zarządzanie Międzynarodowe pod bacznym okiem dr Moniki Sady. Interfjord Poland S.A., nasz główny sponsor, pokazał ogromne serce branży logistycznej. Dzień Dziecka osłodził nam Bahlsen oraz Aerokrak Paragliding.  

Ten piękny plakat przygotowała dla nas Karolina Rzepka!

Celem projektu jest zaangażowanie studentów w działalność pozauczelnianą, pokazanie, że ważne jest to, jak pomagają innym, i jak dzięki temu rozwijają swoją wrażliwość i umiejętności. Ma on uzmysłowić studentom potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi oraz umożliwić zaangażowanie się w społeczne aspekty życia. Dzięki licznym mini programom edukacyjnym, zajęciom profilowanym, grom i zabawom, studenci pokazują dzieciom, że warto być wrażliwym na potrzeby innych, rozwijać siebie i dążyć do spełnienia marzeń. Chcą także zachęcić dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych do nauki i podjęcia studiów w przyszłości. Umożliwiają dzieciom poznanie atmosfery panującej na uczelniach wyższych, pokazują, że życie studenckie, oprócz czasu poświęconego na naukę czy imprezy, jest ciekawe, radosne, rozwijające horyzonty i pełne przygód.

Dzień rozpoczął się od zajęć integracyjnych oraz malowania koszulek, które jest kluczowym elementem programu, gdyż dzięki imionom właścicieli starannie wykaligrafowanym na koszulkach, organizatorzy są w stanie łatwo zidentyfikować każdego uczestnika.

Dzieci wzięły udział w warsztatach z firmą Ecolab, podczas których najmłodsi przekonali się jak ważne jest mycie rąk. W tym celu, między innymi, obserwowali pod lampą UV ile bakterii może znaleźć się na nieumytych rączkach. Studenci przygotowali warsztaty taneczne oraz wokalne, a ponieważ motywem głównym tegorocznej akcji był kosmos, dzieci budowały również rakiety kosmiczne. Ogromną atrakcją była tradycyjnie organizowana przez nas gra terenowa z mnóstwem zagadek. Dzieci odkrywały kampus rozwiązując zagadki z nim związane, były one dystrybuowane w formie puzzli, które po ułożeniu tworzyły mapę kosmosu. Ta forma grywalizacji genialnie aktywizowała dzieciaki, a przy okazji opowiadała im historię kampusu. Była też świetną okazją do integracji ze studentami, którzy razem z dzieciakami tworzyli zgrane zespoły. Wszystkie drużyny otrzymały od naszego sponsora, firmy Euro-Trade, specjalne nagrody i upominki. Dodatkową atrakcją była bajkoterapia prowadzona przez ambasadorkę organizacji Zaczytani.pl, dr Agnieszkę Żak oraz Grzegorza Zwolińskiego, którzy znakomicie potrafili bajkami zaczarować pełne energii dzieciaczki.

Finał SOS zakończył się wręczeniem upominków dla dzieci oraz świetlic (od firm Industria i Silgan White Cap Polska) i emocjonalnymi pożegnaniami, bo, jak w poprzednich latach, wszyscy radośni i pełni pozytywnych wrażeń wracają do domów. Podczas gdy dzieciaki opuściły kampus UEK, organizatorzy intensywnie myślą już o przyszłorocznym spotkaniu i mają sporo ciekawych pomysłów na zapewnienie jeszcze większej ilości atrakcji wszystkim uczestnikom kolejnego spotkania. Nie pozostaje nic innego, jak tylko skreślać kolejne dni w kalendarzu.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Bez Was nie udało by nam się zrealizować projektu!

Największe podziękowania należą się firmie INTERFJORD – naszemu sponsorowi głównemu. Serdecznie dziękujemy wsparcie i okazanie wielkiego serca!!! Bardzo dziękujemy Euro-Trade, Silgan i Industria za wspaniałe prezenty dla dzieciaków! C.H. Robinson dziękujemy za zbiórkę zabawek i materiałów szkolnych! A za pyszne słodkości składamy podziękowania firmom Bahlsen i Aerokrak Paragliding!

Ogromne podziękowania dla naszych fantastycznych studentów i absolwentów, którzy poświęcili sporo czasu i serca dla zrealizowania Dnia Dziecka dla potrzebujących dzieciaków!

Szczególne podziękowania dla naszych wspaniałych Szefowych! Dziewczyny profesjonalnie poprowadziły projekt i pokierowały ponad 30 osobami! Zarządzanie projektami level master 🙂

Od lewej: Agnieszka OlszówkaWeronika Ślęzak, koordynatorka projektu dr Monika Sady, Julia Pająk i Karolina Rzepka.

Wspaniała robota dziewczyny! Piękne, młode, zdolne!!!

Dzięęęęekuuuujeeeeemyyyy!

Wielkie podziękowania dla naszych wspaniałych studentów:

Aleksandra Krzciuk (warsztaty Ecolab z mycia rączek), Amelia Wiącek (gra terenowa, zbiórka, rozwieszenie plakatów), Andrzej Żak (warsztaty breakdance – wszyscy przeżyli i zadowoleni :)), Anna Trzop (warsztat budowanie rakiety, sponsor), Grzegorz Zwoliński (bajkoterapia, warsztaty wokalne, pomoc przy grze terenowej), Jagoda Lachor (warsztaty Ecolab), Jan Sroka (pisma, gra terenowa, pomoc organizacyjna i pomoc wszelaka w ilościach hurtowych :)), Joanna Ziaja (gra terenowa, zbiórka, rozwieszenie plakatów), Justyna Rojek (organizacja obiadu, rozwieszanie plakatów), Kaja Zawadzka (warsztat budowanie rakiety, sponsor), Kamil Mędrala (opieka nad dzieciakami, pomoc przy obiedzie, grze terenowej, pomoc organizacyjna i wszelaka), Kinga Staśto (kontakt ze świetlicami, remanent, pomoc przy grze terenowej, sponsorzy zdjęcia, artykuł, podziękowania, pomoc organizacyjna i dobry duszek), Konrad Smoleń (warsztaty wokalne, pomoc przy dzieciakach), Maciej Byrtek (opieka nad dzieciakami, pomoc przy obiedzie i grze terenowej), Marcin Krzemiński (idol wszystkich dziewczynek SOSowych, fotograf, gra terenowa, pomoc przy obiedzie, pomoc organizacyjna i wszelaka), Marcin Siewierski (gra terenowa, rozwieszenie i zdjęcie plakatów, pomoc organizacyjna i wszelaka), Marta Różycka (warsztaty taneczne – dzieciaki zakochane!), Martyna Greń (zbiórka siłownie), Martyna Karoń (zbiórka siłownie), Mateusz Majewski (gra terenowa, zdjęcia, pomoc przy obiedzie, pomoc organizacyjna w dniu SOSa), Michał Madura (głównodowodzący gry terenowej, remanent, pomoc organizacyjna), Michał Pażucha (świeżynka i nikogo nie znał, ale odnalazł się genialnie i spisał na medal! zakupy, pomoc przy grze terenowej, pomoc organizacyjna i wszelaka), Nadia Hatam (zakupy, zbiórka), Natalia Golec (opieka nad dzieciakami, pomoc przy obiedzie i grze terenowej), Sabina Słyszyk (zbiórka), Sylwia Żukowska (zbiórka), Tatsiana  Nichyparuk (zbiórka), Tomasz Salwirak (zakupy, gra terenowa), Zuzanna Todor (budowanie rakiety)

Ogromne podziękowania dla absolwentów, naszych weteranów, którzy od lat aktywnie biorą udział w akcji:

Paweł Biniarz (prowadzenie integracji, pomoc przy grze terenowej i obiedzie, pomoc organizacyjna i wszelaka), Sebastian Kruszewski (załatwienie głównego sponsora, artykuł, podziękowania, chodząca oaza spokoju), Mateusz Pażucha (tym razem nie mógł osobiście, ale wspierał nas duchowo, know-how’owo i co najważniejsze – przysłał super brata!)