SOS – rok akad. 2014/15

IX finał Akcji SOS – Społeczna Odpowiedzialność Studentów już za nami. 23 maja 2015 dzieciaki ze świetlic środowiskowych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ponownie zawitały na kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Nie brakowało atrakcji i ciekawych warsztatów! Dzieciaki zostały gorąco przywitane przez wolontariuszy akcji, którzy ciężko pracowali, żeby przygotować niezapomniany wcześniejszy Dzień Dziecka.

Oczywiście centrum dowodzenia były nasze niezniszczalne „Żółwiki” czyli sala Patio w Pawilonie D, która jak co roku daje nam niezapomniany klimat dzięki basenikowi z żółwiami (żywymi!)! Dzieciaki już od samego rana czekały liczne atrakcje. Zaczęło się tradycyjnie od malowania koszulek. Dzieciaki miały za zadanie napisać na otrzymanych koszulkach swoje imiona i pomalować je zgodnie z pasjami, zainteresowaniami i weną 😉 Później od razu podzieliliśmy dzieciaki na dwa zespoły – jeden tanecznym krokiem udał się na Zumbę, drugi w bojowym nastroju zagościł na pokazie samurajskim. Na kolejne warsztaty podzieliliśmy dzieci na trzy grupy – jednocześnie miały miejsce warsztaty sportowe, karaoke i  projektowania ubrań. Wygłodniałe dzieciaki zaraz po warsztatach pobiegły do Bułki z Makiem w pawilonie F na pyszny i sycący obiad! Pojedzone pobawiły się Lego w ramach chwili odpoczynku i następnie znowu do ciężkiej pracy na warsztatach 😉 Podział na trzy grupy został już do końca dnia, gdyż najbardziej efektywne grupy do nauki – to małe grupy. Dzieciaki szalały na warsztatach kulinarnych, językowych (rosyjski, gruziński), kreatywnych, baletowych i tanecznych. Ale się działo! Moc, energia, uśmiech i świetna zabawa!!!

Dzieciaki jak zwykle opuściły UEK szczęśliwe, wybawione i w wyśmienitych humorach. Na pewno na długo zapamiętają ten dzień!!!

W imieniu Katedry ZM oraz dzieciaków z TPD bardzo serdecznie dziękujemy naszym studentom i absolwentom za ogrom pracy, jaką włożyliście w SOSa! Warsztaty były fantastyczne! Dzieciaki bawiły się świetnie!!! To był dla nich ważny dzień i na pewno długo go nie zapomną. Spisaliście się na medal! 🙂

Dziękujemy za warsztaty, pracę organizacyjną, sponsorów, upominki, zakupy, pracę z dziećmi, pozytywną energię i dobre serducha!

Ogromne podziękowania dla Aleksandry Pryczek i Sebastiana Kruszewskiego za sprawne, bardzo sympatyczne i świetnie zorganizowane Centrum Dowodzenia Wszechświatem. Spisaliście się rewelacyjnie jako głównodowodzący! Dziękujemy!

Szczególne podziękowania dla naszych absolwentów, którzy zupełnie nie musieli, a chcieli – Kasi Zarzyckiej, Ani Jaroszczak, Karoliny Długosz, Kasi Gębali, Mileny Pilarskiej, Pawła Biniarza i Daniela Mularczyka. Ogromne podziękowania za wsparcie i pomoc! Jesteście wzorem dla młodszych roczników!

Bardzo dziękujemy niezwiązanym z nami prowadzącym warsztaty, którzy poświęcili wolną sobotę na przeprowadzenie niezapomnianych warsztatów!!! Michał Kozłowski (projektowanie ubrań), Piotr Danielak (karaoke, bilety do kina dla dzieciaków), Marta Haponowicz i Pawel Błaszkiewicz (Zumba).

Ogromne podziękowania dla naszych wspaniałych studentów, którzy przygotowali dla dzieciaków fantastyczne warsztaty:

Maura Kucharzak – organizacja, logistyka, zakupy, transport, opieka nad dzieciakami
Mateusz Pażucha – catering, sponsoring
Magdalena Zaleśna, Angelika Łapa, Aleksandra Balcevic, Anita Łaszczak – warsztaty kreatywne, opieka nad dzieciakami w trakcie akcji
Indira Davitadze – warsztaty z języka gruzińskiego, prezenty dla dzieci
Magdalena Malinowska i Monika Boguszewska – warsztaty z języka rosyjskiego
Małgorzata Mączyńska, Agnieszka Rumierz, Justyna Kożuch – salsa, warsztaty kulinarne
Marzena Siudak, Edyta Struś i Anna Sacha – zumba i pokaz samurajski
Joanna Jach – warsztaty baletowe
Joanna Sumara – pomoc w organizacji, zakupy
Martyna Kijas – pomoc organizacyjna
Jarosław Dudek – warsztaty projektowania ubrań
Kinga Staśto, Karolina Ziemba, Dagmara Zima – warsztaty sportowo-rekreacyjne
Sabina Wiśniowska – gadżety

Największe podziękowania należą się firmie EMBS – naszemu sponsorowi głównemu. Serdecznie dziękujemy za kolejny rok wsparcia, finansowania i okazania wielkiego serca!!!

Bardzo dziękujemy także Bułce z Makiem za pyszne obiady oraz Toysmann za zabawę z dzieciakami, klocki, pistolety, prezenty i wielką frajdę (nie tylko dla dzieciaków!)!