SOS – rok akad. 2011/12

W roku akademickim 2011/2012 odbyły się następujące wydarzenia:

– warsztaty tematyczne prowadzone przez studentów w świetlicach (budżet domowy, warsztaty plastyczne, warsztaty związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, zajęcia sportowe, warsztaty o mediach i wiele innych!)

– wizyta w Teatrze Groteska wraz z oprowadzaniem (dzięki uprzejmości Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie oraz Pani Ilony Słaboszowskiej – Buchner)

– wizyta w Muzeum Narodowym i oglądanie wystawy „Turner – Malarz żywiołów” z przewodnikiem dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Krakowie

– nasi studenci aktywnie zaangażowali się także w ratowanie Świetlic środowiskowych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

– studenci zbierali także pomoc materialną dla Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Finał akcji – 2 czerwca 2012

Gdy powietrze robi się ciepłe i czuć już zbliżające się lato, między studentami zmierzającymi na ostatnie zajęcia czy zaliczenia biegają roześmiane dzieci to znak, że na Uniwersytecie Ekonomicznym trwa właśnie finał kolejnej akcji SOS. TO już piąta edycja akcji, która na stałe wpisała się już w harmonogram uniwersyteckich zajęć. W tym roku impreza odbyła się 2 czerwca pod hasłem „W jeden dzień dookoła świata”, a 40-stka szczęśliwych pociech wraz ze swoimi opiekunami będą uczestniczyć w jednodniowym programie naukowo – sportowo – rozrywkowym przygotowanym specjalnie dla nich przez studentów oraz pracowników Katedry Zarządzania Międzynarodowego.  

Tradycyjnie już akcja rozpoczęła się od zabaw integracyjnych, w czasie których dzieciaki miały okazję lepiej się poznać i  zaaklimatyzować w uniwersyteckich murach. Następnym etapem SOSa były warsztaty plastyczne, które przybliżyły nieco kulturę Japonii i Maroko. Równocześnie trwały warsztaty z Body Painting, a także coś dla miłośników muzyki i ruchu, czyli warsztaty taneczne. Po tak intensywnym poranku był w końcu czas na pyszny obiad, po którym dzieci wzięły udział w mini wykładzie. W ramach odpoczynku od nauki dzieciaki wzięły także udział w grze terenowej „Ślimak”, gdzie dały upust swojej niespożytej energii. Efekt: dużo radości, jeszcze więcej biegania i cała masa dobrej zabaw 🙂

Finał SOS zakończył się wręczeniem pożegnalnych upominków dla dzieci i świetlic i smutnymi pożegnaniami, bo jak w poprzednich latach  wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi- wrócą do domów. Podczas gdy dzieciaki opuściły kampus UEK, organizatorzy intensywnie myślą już o przyszłorocznym spotkaniu i, co więcej, mają już sporo ciekawych pomysłów na zapewnienie jeszcze większej ilości pozytywnych wrażeń wszystkim uczestnikom kolejnego spotkania. Czyli nie pozostaje nam nic innego jak tylko skreślać kolejne dni w kalendarzu.

G. Zabieglińska

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym studentom za zorganizowanie tak wspaniałej akcji:
3 rok (licencjat): Karolina Długosz, Daniel Mularczyk, Joanna Łuczyńska, Paweł Biniarz, Katarzyna Gębala, Paulina Stopa, Zuzanna Pruchnik
2 rok (magisterskie): Kasia Barczyk, Joanna Partyka, Magda Stępień, Justyna Bartula, Alina Wojtych, Agnieszka Białek

oraz za pomoc w dniu akcji:
2 rok (licencjat): Martyna Kijas
1 rok (magisterskie): Sławomir Szmyd

oraz naszym nieocenionym absolwentkom, które mimo tego, że już dawno skończyły studia, od lat aktywnie pomagają nam w organizacji SOSa:
Kasia Fornal, Edyta Marek, Gosia Zabieglińska

Dziękujemy kochani!!!!

Sponsorzy Akcji

Bardzo serdecznie dziękujemy firmom, które ogromnie pomogły nam w tegorocznym Finale!!!

State Street Service (Poland) – sponsor główny – za pomoc finansową i wolontariuszy!!!
Bahlsen Polska za duuuże ilości pysznych ciasteczek (jak co roku!!!)
Synthos i Ecolab za gadżety dla dzieci
Mars Polska za słodycze
sklep zoologiczny „Pruchnik” (Tarnobrzeg) za wsparcie finansowe