SOS – rok akad. 2009/10

W roku akademickim 2009/2010 odbyły się następujące wydarzenia:

– wykład Jacka Grzędzielskiego (firma Salewa) o wyprawie na Kilimandżaro z osobami niepełnosprawnymi pod patronatem Fundacji Anny Dymnej (wykład zapoczątkował Tydzień Integracji w świetlicach);

– liczne warsztaty dla dzieci w świetlicach przygotowane przez studentów drugiego roku drugiego stopnia specjalności zarządzanie międzynarodowe;

– debata dzieci – studenci o plusach i minusach życia w mieście (we współpracy z krakowskim Rotaract)

– finał akcji i sadzenie drzewek wraz z fundacją Trees For Humanity(odbędzie się 15 maja – relacja pojawi się 17 maja)

Poprzez naszą inicjatywę chcielibyśmy umożliwić dzieciom poznanie atmosfery panującej na uczelniach wyższych, pokazać im, że życie studenckie, oprócz czasu poświęconego na naukę, jest ciekawe, radosne, rozwijające i pełne przygód. Naszym celem jest rozwijanie ich talentów, poszerzenie horyzontów i kształtowanie charakterów poprzez wspólną zabawę ze studentami i zaproszonymi gośćmi.

Finał akcji SOS w roku akad. 2009/2010W tym roku finał akcji SOS odbył się 15 maja, jak zwykle na terenie kampusu UEK. Tematem przewodnim akcji była EKOLOGIA, a program obejmował warsztaty dla dzieci, grę terenową opartą na formule „ratujemy świat” zorganizowaną przez Krzysztofa Kołacza, Anię Kemonę i ich przyjaciół, oraz sadzenie drzewek z Fundacją Trees for Humanity.

Finał akcji okazał się wielkim sukcesem. Gra terenowa wzbudziła zachwyt zarówno wśród dzieci, jak i przechodniów (zwłaszcza, gdy po kampusie biegały baśniowe „stwory”, za co serdecznie dziękujemy Krzysiowi i Ani). Każde dziecko miało także okazję posadzić drzewo – efekty możecie oglądać wokół budynku głównego.

Sponsorzy

Galeria