SOS – rok akad. 2008/09

Kontynuując naszą zeszłoroczną akcję, również w tym roku na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w dniach 23-24.05.2009 odbyła się już po raz drugi akcja „SOS – Społeczna Odpowiedzialność Studentów” z inicjatywy Katedry Zarządzania Międzynarodowego oraz studentów specjalności Zarządzanie Międzynarodowe.  

Dzieci uczestniczyły w dwudniowym programie naukowo – sportowo – rozrywkowym przygotowanym dla nich przez studentów oraz pracowników Katedry Zarządzania Międzynarodowego. Szczegółowy program został zaprojektowany z myślą o potrzebach dzieci z domów trudnych, niemających możliwości pełnego rozwoju  swoich zainteresowań oraz umiejętności. Promowany jest model nauki poprzez zabawę, zaangażowanie w zajęcia artystyczne (śpiew, taniec, zajęcia plastyczne) oraz językowe. W tym roku studenci mieli jeszcze większe wyzwanie – stworzyć  nowy, jeszcze ciekawszy program nauki i zabaw – trzeba było na nowo zaskoczyć dzieciaki!   

Studenci byli także zaangażowani w organizację tygodniowej akcji charytatywnej, podczas której zbierane były środki finansowe oraz materialne (zabawki, maskotki, słodycze, gry planszowe, książki) na rzecz Ośrodka. Wspierając projekt mieli Państwo okazję uczestniczyć w nietypowym, ale i bardzo efektywnym procesie kształcenia młodego pokolenia.

Jednakże studenci nie poprzestają tylko na akcji, która odbywa się na terenie naszej uczelni – starają się pomagać dzieciom na co dzień, organizując im zajęcia pozaszkolne. Zabieramy ich na ściankę wspinaczkową, organizujemy projekcie ciekawych zdjęć, zabawy, spotkania z policją czy lekarzami… Na pewno nie pozwalamy się im nudzić, chcemy, aby aktywnie i ciekawie spędzali czas!!!

Podczas akcji SOS odbyły się liczne zajęcia, m.in.:

– warsztaty taneczne, prowadzone przez Anię Nosek i Pawła Godka

– warsztaty ze śpiewu, prowadzone przez Madzię Nizińską

– warsztaty językowe, prowadzone przez Alinę Wojtych i Agnieszkę Białęk (kaligrafia japońska), Jesusa i Mikołaja Haicha (jęz. hiszpański)

– warsztaty plastyczne, prowadzone przez Panią Grażynę Baruchę

– warsztaty mody etycznej, prowadzone przez Monikę Zamojską

– pokaz brazylijskiej sztuki walki zorganizowany przez Klub Sportowy Capoeira

Bardzo dziękujemy wszystkim prowadzącym zajęcia za poświęcony czas, wspaniałe podejście do dzieci i bardzo ciekawe warsztaty!!!

Bardzo dziękujemy wszystkich studentom, którzy pomogli nam w trakcie tych dwóch dni oraz podczas zbiórki!!!

Pracownicy Katedry Zarządzania Międzynarodowego chcieliby pogratulować głównym organizatorkom akcji ze strony studentów:

Alinie Tlałce, Agnieszce Wójcik i  Monice Zamojskiej.

Dziewczyny wykazały się ogromnymi umiejętnościami organizatorskimi, wielkim zaangażowaniem oraz niesamowitym darem współpracy z 40 rozbieganymi dzieciakami i 20 studentami do garnięcia:)

Galeria

Partnerzy