Pożegnanie Absolwentów 2020

Szanowni Państwo!

W minioną sobotę, 29 lutego 2020 roku odbyła się uroczystość Pożegnania Absolwentów kierunku Logistyka Międzynarodowa, zorganizowana przez Katedrę Zarządzania Międzynarodowego. Tegoroczne Pożegnanie było XVI-tą uroczystością tego typu, wyjątkową nie tylko ze względu na charakterystyczną dla roku przestępnego datę, ale również dlatego, że 2020 jest rokiem, w którym obchodzimy 95-lecie naszego Uniwersytetu.

Po siedmiu semestrach zmagań z logistycznymi wyzwaniami, mury naszej uczelni opuściło ponad 250-ciu inżynierów. Podczas uroczystości towarzyszyli im bliscy i przyjaciele, a także przedstawiciele Władz Uczelni, sponsorzy, promotorzy prac inżynierskich i pracownicy Katedry.

Rozpoczęcie uroczystości uświetnił występ uczelnianego chóru „Dominanta”, który w tym roku świętuje 50-lecie istnienia. Następnie wiele pełnych życzliwości słów do Absolwentów skierowali: Kierownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego profesor Piotr Buła, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów profesor Janina Filek, Dziekan Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości profesor Bernard Ziębicki, Główny sponsor uroczystości: Sylwia Duch-Bernaś, Prezes Zarządu GLOB-TRANS ITIS.

Nadszedł czas na rozdanie listów gratulacyjnych przez Promotorów. Ubrani w eleganckie togi i birety (za ich wypożyczenie dziękujemy Władzom Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Władzom Uniwersytetu Rolniczego, a za pomoc w transporcie dziękujemy firmie New Men by Jerzy Gałczyński) absolwenci dumnie wychodzili na scenę.

Następnie to właśnie oni zabrali głos i skierowali wiele ciepłych, sentymentalnych słów do swoich kolegów, bliskich oraz pracowników Uczelni. Krótkie przemówienia wygłosili: Przewodnicząca Parlamentu Studenckiego Magdalena Graca, starosta roku Jan Sroka oraz Julia Szmid i Szymon Adamczyk – przedstawiciele Stowarzyszenia Ad Meritum.

Nie zabrakło także miejsca na wyróżnienie absolwentów, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem przez cały okres studiów i przyczynili się do rozwoju zarówno kierunku Logistyka Międzynarodowa, jak i Katedry Zarządzania Międzynarodowego.

Pomiędzy wręczaniem nagród i listów gratulacyjnych, a licznymi przemowami, uroczystość wzbogacili swoimi występami absolwenci i studenci kierunku Logistyka Międzynarodowa (Kasia Chudzik, Maciej Czwartos, Konrad Smoleń i Angelika Paterak).

Sobotnia uroczystość nie mogłaby się odbyć bez pomocy i wsparcia fundatorów oraz przyjaciół Katedry. Szczególne podziękowania za ufundowanie atrakcyjnych nagród płyną do: GLOB-TRANS ITIS Sp. z o.o. sp. k., Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”, Wydawnictwa Literackiego, BP Europa SE, Urzędu Miasta Krakowa, Małopolskiej Hodowli Roślin sp. z o.o., SKAWA SA.

Jak na kierunek Logistyka Międzynarodowa przystało wśród naszych sponsorów były również przedsiębiorstwa branżowe: Fiege Logistics oraz Amazon, które nie tylko przekazały naszym absolwentom mnóstwo świetnych nagród, ale także zaprosiły do wzięcia udziału w wiosennym programie stażowym w Fiege Logistics w Krakowie oraz do składania aplikacji o pracę do śląskiego oddziału Amazona.

Dziękujemy także wszystkim gościom za przybycie, a wszystkim zaangażowanym studentom, pracownikom Katedry Zarządzania Międzynarodowego oraz służbom naszej uczelni za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Wszystkim absolwentom składamy serdeczne gratulacje, życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń – powodzenia!