Pożegnanie Absolwentów 2014

Dnia 28 czerwca 2014 roku na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie po raz kolejny miało miejsce uroczyste „Pożegnanie Absolwentów” zorganizowane przez Katedrę Zarządzania Międzynarodowego. Wzięli w nim udział studenci (zarówno byli, jak i obecni) ostatnich lat studiów I i II stopnia. Gratulacje otrzymali reprezentanci kończący studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia o specjalności Zarządzanie Międzynarodowe oraz stacjonarne I stopnia z Logistyki Międzynarodowej. Obydwie specjalności prowadzone były przez Katedrę Zarządzania Międzynarodowego. Poza studentami udział w uroczystości wzięli: Dziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych prof. UEK dr hab. Robert Jakimowicz, Dyrektor Centrum Kancelarii Rektora dr hab. Janusz Fudaliński, kadra naukowa i pracownicy administracyjni Katedry Zarządzania Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomicznego, a także przedstawiciele stowarzyszenia Ad Meritum: Wiktor Łyszczarz oraz Martyna Kijas. Uroczystość poprowadzili sympatyczni i charyzmatyczni studenci z II, III i IV roku: Paulina, Łukasz oraz Sebastian.

Z widowni, wsparcia tegorocznym absolwentom udzielały rodziny, znajomi oraz przyjaciele. Na początku wydarzenia wszystkich obecnych przywitał chór Dominanta odśpiewując uroczyście „Gaudeamus Igitur” otrzymując huczne oklaski na koniec występu. Następnie rozpoczęło się oficjalne wręczania listów gratulacyjnych oraz „Ksiąg Absolwentów”.  Wszyscy obecni studenci wymieniali ostatni uścisk dłoni z profesorem doktorem habilitowanym Januszem Teczke, kierownikiem Katedry Zarządzania Międzynarodowego oraz swymi promotorami. Po otrzymaniu upominków studenci ustawiali się do grupowych zdjęć, na których dumnie prezentowali się w eleganckich togach oraz biretach dzięki uprzejmości władz uczelni UEK, Uniwersytetu Rolniczego, a także Krakowskiej Szkoły Biznesu. Z racji nieobecności wieloletniego i zasłużonego współpracownika Katedry profesora Jerzego Trzcienieckiego, wyświetlony został film opowiadający o jego życiu prywatnym i zawodowym. Przypomniał on stałym pracownikom jak ciepłą i zdolną osobą był profesor, a tym, którzy nie mieli przyjemności go poznać, przedstawił obraz człowieka godnego naśladowania.

Specjalne upominki zawędrowały do osób najbardziej zaangażowanych w życie Katedry (Katarzyny Gębali, Katarzyny Białas, Karoliny Długosz, Pawła Biniarza i Daniela Mularczyka), dzięki którym zarówno stowarzyszenie Ad Meritum, jak i SOS – Społeczna Odpowiedzialność Studentów funkcjonują w odpowiedni sposób.  Dzięki nim Katedra przybrała taką, a nie inną formę oferując z roku na rok coraz więcej inicjatyw, poszerzając swoją działalność oraz otwierając się na nowe możliwości.

Po oficjalnej części uroczystości do głosu (dosłownie i w przenośni) doszli uczestnicy prezentując filmiki ukazujące drugie życie studentów, prywatne relacje i znajomości jakie nawiązały się pomiędzy osobami z Katedry w czasie trwania studiów. Pod koniec miał miejsce artystyczny występ absolwentów: saksofonistki, Kasi Zielosko oraz wokalisty Grzegorza Kosiora, który oczarował publiczność swym głosem oraz grą na gitarze. Obydwa występy zakończyły się gorącymi owacjami publiczności. Następnie po tradycyjnej sesji zdjęciowej na schodach UEKu przed Budynkiem Głównym, wszyscy obecni spotkali się na poczęstunku, podczas którego mogli wymieniać się wspomnieniami oraz ostatnimi wrażeniami. Następnie absolwenci wraz z rodzinami mogli udać się do domów, kończąc jeden, lecz rozpoczynając nowy etap w swoim życiu.

W tym miejscu Katedra pragnie podziękować wszystkim sponsorom, którzy udzielili swego wsparcia i pomocy: BP Europa, Oddział Polska, drukarni KLONEX, Exclusive Transfer Bus, hurtowni „Zahurt” z Jasła, Krakowskiej Szkole Biznesu, Krakowskiemu Klubowi Kajakowemu z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”, M-Group, spółce COMES Sokołowscy z Szydłowca oraz Działowi Promocji naszego Uniwersytetu.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości oraz pomoc w jej zorganizowaniu. Mamy nadzieję, że choć z częścią absolwentów spotkamy się na studiach III stopnia, a jeśli nie, życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i mamy nadzieję, że przygoda z Uniwersytetem Ekonomicznym na długo pozostanie w głowach wszystkich absolwentów, który opuścili już mury uczelni.

Sonia Kłosowska