Pożegnanie Absolwentów 2013

W tegorocznym kalendarzu data 22 czerwca była niezwykle ważna dla studentów i pracowników Katedry Zarządzania Międzynarodowego. Po raz kolejny odbyła się bowiem uroczystość „Pożegnania Absolwentów”. Na uroczystej gali spotkali się studenci kończący studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia specjalności Zarządzanie Międzynarodowe oraz studia stacjonarne I stopnia specjalności Logistyka Międzynarodowa prowadzonych przez Katedrę Zarządzania Międzynarodowego. Zaproszenie na spotkanie przyjęli także  przedstawiciele władz Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych – Dziekan prof. UEK dr hab. Kazimierz Zieliński oraz Prodziekani: Prof. UEK dr hab. Krzysztof Firlej oraz prof. UEK dr hab. Robert Jakimowicz.

Absolwenci, w gronie członków rodzin – dziadków, rodziców, a nawet i dzieci, wraz z przyjaciółmi i znajomymi, odbierali gratulacje z rąk Kierownika Katedry Zarządzania Międzynarodowego prof. dr hab. Janusza Teczke oraz swych promotorów. Podczas gali studenci dumnie prezentowali się w togach i biretach, wypożyczonych dzięki uprzejmości władz naszej uczelni oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Każdy absolwent otrzymał list gratulacyjny oraz „Księgę Absolwentów” stanowiącą cenną pamiątkę swych studiów. W tym roku, przy zaangażowaniu studentów i dzięki jednemu ze sponsorów, wszyscy otrzymali również pięknie grupowe tablo ze zdjęciami.

Wśród tegorocznych absolwentów były osoby, które swym szczególnym zaangażowaniem, pokładami energii i witalnością,  wyróżniały się przez cały okres studiów, m.in. poprzez aktywny udział w stowarzyszeniu Ad Meritum, w akcji SOS  – Społeczna Odpowiedzialność Studentów, organizacji Biznesowej Szkoły Letniej. Otrzymały one pamiątkowe dyplomy oraz cenne upominki. W tym miejscu podziękować należy szczodrym sponsorom: firmie BP Polska, restauracji „Chochołowy Dwór” z Jerzmanowic, firmie „Comes” z Szydłowca, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Kolna”, Drukarni „Klonex”, hurtowni „Zahurt”, Krakowskiej Szkole Biznesu oraz Sekcji Promocji UEK.

Druga część uroczystości miała mniej oficjalny charakter. Przedstawiciele grup studiów stacjonarnych I i II stopnia przypomnieli sobie i wszystkim obecnym na sali, co tak naprawdę oznacza „życie studenckie”,  pokazując je na stworzonych przez siebie filmach. Jak zwykle nie zawiódł Kwartet Smyczkowy VIVO (składający się w połowie z absolwentek specjalności Zarządzanie Międzynarodowe), który już po raz czwarty wzbogacił muzycznie galę „Pożegnania Absolwentów”. Na scenie zadebiutowała natomiast nasza obecna studentka Kasia, która towarzyszyła VIVO ze swym saksofonem.

Po tradycyjnej już sesji zdjęciowej na schodach Budynku Głównego UEK, podczas której latające birety zaprzeczały prawu przyciągania ziemskiego, absolwenci, goście i pracownicy Katedry Zarządzania Międzynarodowego spotkali się przy lampce wina i smacznym poczęstunku.

Wszystkim absolwentom składamy serdeczne gratulacje oraz przekazujemy życzenia wielu sukcesów. Niech towarzyszy Wam motto naszej Katedry: Poznawajcie świat, doceniajcie jego wartość i  spełniajcie swe marzenia! 

Dr Agnieszka Żak, koordynator gali„Pożegnanie Absolwentów 2013”