SOS rok akad. 2018/19

Już po raz dwunasty mieliśmy ogromną przyjemność gościć na kampusie UEK dzieciaki ze świetlic środowiskowych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dzięki studentom, absolwentom i pracownikom Katedry Zarządzania Międzynarodowego, dzieciaki wzięły udział w magicznym Dniu Dziecka. Jak co roku, niemal 40 dzieciaków gościło w murach naszej Uczelni w ramach XII edycji akcji SOS – Społeczna Odpowiedzialność Studentów. Całość programu przygotowali studenci i absolwenci kierunku Logistyka Międzynarodowa oraz kierunku Zarządzanie Międzynarodowe pod bacznym okiem dr Moniki Sady. Nasi wspaniali sponsorzy po raz kolejny pokazali ogromne serce biznesu!

Celem projektu jest zaangażowanie studentów w działalność pozauczelnianą, pokazanie, że ważne jest to, jak pomagają innym, i jak dzięki temu rozwijają swoją wrażliwość i umiejętności. Ma on uzmysłowić studentom potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi oraz umożliwić zaangażowanie się w społeczne aspekty życia. Dzięki licznym mini programom edukacyjnym, zajęciom profilowanym, grom i zabawom, studenci pokazują dzieciom, że warto być wrażliwym na potrzeby innych, rozwijać siebie i dążyć do spełnienia marzeń. Chcą także zachęcić dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych do nauki i podjęcia studiów w przyszłości. Umożliwiają dzieciom poznanie atmosfery panującej na uczelniach wyższych, pokazują, że życie studenckie, oprócz czasu poświęconego na naukę czy imprezy, jest ciekawe, radosne, rozwijające horyzonty i pełne przygód.

Już z samego rana Restauracja Gościnna Chata powitała z otwartymi ramionami nasze dzieciaki na warsztatach pierogowych. W pocie czoła uczestnicy lepili pyszne pierogi z truskawkami, które potem zjedli z wielkim apetytem 🙂 Poznali także historię powstania pierogów i mieli okazję pracować pod opiekuńczymi skrzydłami profesjonalnych kucharzy. Następnie uczestnicy przenieśli się na Kampus UEK, gdzie tradycyjnie zaczęliśmy spotkanie od zajęć integracyjnych oraz malowania koszulek, które są kluczowym elementem programu, gdyż dzięki imionom właścicieli starannie wykaligrafowanym na koszulkach, organizatorzy są w stanie łatwo zidentyfikować każdego uczestnika.

Ogromną atrakcją była tradycyjnie organizowana przez nas gra terenowa z mnóstwem zagadek. Ta forma grywalizacji genialnie aktywizowała dzieciaki i integrowała je ze studentami. Wszystkie drużyny otrzymały od naszego sponsora, firmy Euro-Trade, specjalne nagrody i upominki. Odbyły się także fantastyczne warsztaty taneczne oraz warsztaty z kolonializacji Marsa – czyli jak stworzyć miasto od nowa 🙂 Studenci przygotowali też fotobudkę, którą dekorowały dzieciaki – świetna zabawa!!!

Finał SOS zakończył się jak zwykle wręczeniem upominków dla dzieci oraz świetlic od naszych wspaniałych sponsorów i emocjonalnymi pożegnaniami. Jak w poprzednich latach, wszyscy radośni i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domów. Nie możemy się już doczekać przyszłorocznego Dnia Dziecka!

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Bez Was nie udało by nam się zrealizować projektu!

Największe podziękowania należą się firmie INTERFJORD – naszemu sponsorowi głównemu. Serdecznie dziękujemy wsparcie i okazanie wielkiego serca!!! Bardzo dziękujemy Euro-Trade, Silgan, C.H. Robinson, Industria, Salone Techniczny, STARPAK, MPEC S.A., P.P.H.U. METAL za wspaniałe prezenty dla dzieciaków! Gościnna Chata – bardzo dziękujemy za wspaniałe warsztaty pierogowe!

Serdecznie dziękujemy także AdMeritum – za wieloletnie już wsparcie organizacyjne i pomoc w rozliczeniach!!!

Ogromne podziękowania dla naszych fantastycznych studentów i absolwentów, którzy poświęcili sporo czasu i serca dla zrealizowania Dnia Dziecka dla potrzebujących dzieciaków!

Szczególne podziękowania dla naszego Dream Teamu organizacyjnego! Ekipa sprawnie poprowadziła projekt i pokierowała ponad 20 osobami! ANNA TRZOP, JAN SROKA, KAJA ZAWADZKA, DANIEL RYBA – dzięęęęękuuuuuujeeeeemyyyy!!! 🙂

Wielkie podziękowania dla naszych wspaniałych studentów:

Ania Trzop (Organizator, wydarzenia na Facebooku, sponsor  – Eurotrade, zakupy LEGO, obiady w Bułce z makiem, harmonogram), Jan Sroka (Organizator, zgody formalne, statuetki, zakupy, goodbeypacki, nadzór nad przebiegiem wydarzenia w dniu SOSa), Kaja Zawadzka (Organizator, goodbeypacki, gra terenowa, pomoc i opieka nad dziećmi cały dzień, sprzątanie, przechowywanie SOSowych rzeczy), Daniel Ryba  (Organizator, zakupy LEGO, goodbye packi, opieka nad dziećmi przy warsztatach z pierogów, gra terenowa, pomoc i opieka nad dziećmi cały dzień, sprzątanie, dużo noszenia 😉 )

Basia Zegar (Pomoc w warsztatach z pierogów, wolontariat pracowniczy na rzecz SOS), Dorota Witalis  (Organizacja warsztatów z pierogów, wolontariat pracowniczy na rzecz SOS, inwentaryzacja), Kasia Kucharz (Księgowość i rozliczenie projektu, współpraca z AdMeritum, dostarczenie opasek i głośnika, pomoc przez cały dzień, zdjęcia, pomoc przy fotobudce), Katarzyna Momot (Integracja, opieka nad dzieciakami, pomoc przez cały dzień, zdjęcia), Justyna Węglarz (Integracja, opieka nad dzieciakami), Natalia Tobiasz  (Integracja, opieka nad dzieciakami, pomoc przez cały dzień), Marcin Siewierski (Pomoc rano, gra terenowa, pomoc w opiece nad dzieciakami), Ihor Totskyi (Gra terenowa, pomoc rano przy noszeniu rzeczy, pomoc przy Marsie, pomoc w organizacji cały dzień), Piotr Jelonek (Mars, pomoc rano przy noszeniu rzeczy, pomoc cały dzień przy opiece nad dziećmi, inwentaryzacja), Danylo Savchenko (Gra terenowa, pomoc rano przy noszeniu rzeczy, pomoc przy Marsie, pomoc w organizacji cały dzień), Krzysztof Wojewoda (Quiz, pomoc przy organizacji cały dzień, inwentaryzacja), Katarzyna Szczurek   (sponsor – CH Robinson), Julia Wilczyńska (Fotobudka, pomoc przy organizacji, inwentaryzacja), Patrycja Piekacz  (Quiz, pomoc przy organizacji i opiece nad dziećmi (prawie) cały dzień), Natalia Smaciarz (Pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi przez cały dzień, opieka nad dziećmi przy warsztatach z pierogów, gra terenowa, gaming room), Natalia Szatanik (Pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi przez cały dzień, gra terenowa, gaming room), Kinga Dziaduła (Pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi przez cały dzień, gra terenowa, gaming room), Maciek Malasiewicz (Pomoc w przygotowaniach, pomoc przy integracji i Quizie), Karolina Gałczyńska (plakat), Michał Śledziowski  (Pomoc przy sprzątaniu po warsztatach pierogowych)

Ogromne podziękowania dla absolwentów, naszych weteranów, którzy od lat aktywnie biorą udział w akcji:

Kinga Staśto  (Niesamowita ilość sponsorów, zakupy prezentów dla świetlic!, kontakt ze świetlicami, zakupy jedzenia i napojów, wsparcie doświadczeniem, pomoc przez cały dzień, pomoc przy fotobudce), Sebastian Kruszewski  (Wsparcie przez cały dzień, sponsor główny – Interfjord, zdjęcia),  Agnieszka Olszówka (Warsztaty taneczne, pomoc w opiece nad dzieciakami), Weronika Ślęzak (Warsztaty taneczne, pomoc w opiece nad dzieciakami), Paweł Biniarz (Pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi przez cały dzień, gra terenowa (drugie zwycięstwo z rzędu!) i zaproszenie Basi Kozioł do pomocy), Natalia Koźlińska (Pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi przez cały dzień, gra terenowa, zakupy LEGO, gaming room), Patryk Stawiarski  (pomoc przy noszeniu)

Dziękujemy także AdMeritum – za wieloletnie już wsparcie organizacyjne i pomoc w rozliczeniach!!!